תהליך העברת בעלות

כיצד מתבצע תהליך העברת הבעלות?

מצאתם דומיין מושלם עבור אתר האינטרנט שאתם מתכננים, אך הדומיין נמצא בבעלות של מישהו אחר.
למזלכם הדומיין עומד למכירה ואתם יכולים לקנות אותו ולקבל את הבעלות על הדומיין.

כולנו יודעים כיצד רושמים דומיין חדש, אך מה קורה כאשר רוכשים דומיין קיים, כיצד מתבצע תהליך העברת הבעלות? להלן מדריך קצר שכדאי לקרוא בטרם העברת הדומיין.

 

אז איך קורה תהליך ההעברה הבעלות על דומיין ישראלי?

תהליך העברת בעלות על דומיין מכונה RE-ASSIGN, כלומר תהליך בו רושמים את הדומיין על שם מישהו חדש (האדם אשר רכש את הדומיין).
על מנת שאדם או חברה יוכלו למכור את הדומיין הוא צריך להיות רשום על שמם והרישום צריך להיות בתוקף.

 

תהליך העברת בעלות על דומיין ישראלי כרוך בעלות משתנה מרשם לרשם ונעה בכמה מאות שקלים בודדים. ומקבלים תוקף של שנה ובתום השנה יש לשלם דמי חידוש עבור הדומיין, בדיוק כמו כל דומיין אחר שרכשתם. שימו לב שכאשר אתם רוכשים דומיין ממישהו אחר, אין התחשבות ביתרת הזמן שהוא כבר שילם עבור הדומיין. כלומר גם אם רכש את הדומיין לשנה ומכר אותו לאחר חודש ה-11 החודשים עליהם שילם נמחקים.

 

** שימו לב! כשאשר אתם רוכשים דומיין מ-MyDomains אינכם נדרשים לעשות דבר מלבד לספק את פרטי הבעלים החדש ואנחנו נדאג לכל הבירוקרטיה, והתהליך הוא כלול במחיר הדומיין.


ולסיום פרט טכני חשוב – העברת הבעלות היא בעצם יצירת רשומה חדשה לגבי הדומיין ומחיקת הישנה, ללא העברת פרטים מן הרשומה הישנה לחדשה.
בעת רישום הדומיין הוגדרו שרתי DNS ואם חשוב לכם להשתמש בדומיין ברציפות כפי שהוא פעל בבעלות הישנה עליכם לציין בבקשה את פרטי השרתים.